یاوران نماز شهرستان بابل

مراسم رونمایی از طرح صحیفه سجادیه خوانی در مساجد
 

نماینده ولی فقیه در هرمزگان در مراسم رونمایی از طرح صحیفه سجادیه‌خوانی در مساجد کشور که در سازمان تبلیغات اسلامی مازندران برگزار شد، اظهار کرد: کتاب صحیفه سجادیه زبور آل‌محمد(ص) است و این کتاب می‌تواند حلقه وصل بین ما و جهان باشد، متن این کتاب از جامع‌ترین و باجاذبهترین متن برای ارتباط با خداوند یگانه است.

آیت‌الله غلامعلی نعیم‌آبادی با اشاره به اینکه بسیاری از کشیش‌ها از این کتاب به جای زبور در برقراری ارتباط با حضرت حق بهره می‌برند، افزود: طنطاوی مفسر بزرگ اهل سنت با دیدن کتاب صحیفه سجادیه چنان شیفته می‌شود که می‌گوید ما به خود ستم کردیم که دیر با این کتاب آشنا شدیم.

نماینده ولی فقیه در هرمزگان تصریح کرد: علامه محمدتقی مجلسی به واسطه امام زمان(عج) با کتاب صحیفه آشنا شد که بعدها بسیاری از مردم اصفهان موفق شدند به واسطه عمل به این کتاب ارزشمند مستجاب الدعوه شوند.

نعیم‌آبادی خاطرنشان کرد: صحیفه سجادیه تنها کتاب دعا نیست بلکه کتاب زندگی است که باید برای رسیدن به سعادت واقعی به آن عمل کرد.

این مسؤول با اشاره به اینکه کتاب صحیفه کتاب عقاید، خداشناسی و معادشناسی است، یادآور شد: اگر کسانی که اخیرا اقدام به احتکار در کشور کردند آموزه‌های صحیفه سجادیه را به کار می‌گرفتند هرگز دست به چنین خیانتی نمی‌زدند.

وی با بیان اینکه صحیفه سجادیه به ما صبور بودن یعنی آنچه امروز جامعه ما به آن نیاز دارد را می‌آموزد، ادامه داد: صحیفه‌شناسی تعصبات خفه کننده در جامعه امروزی را که بلای جان خانواده‌ها شده را از بین می‌برد.

نماینده ولی فقیه در هرمزگان با اشاره به جمله نقل شده از پاستور که می‌گوید: به واسطه هدایت امام سجاد(ع) در کتاب صحیفه، موفق به کشف میکروب شدم، اظهار کرد: کتاب صحیفه کتاب درس و اخلاق است که باید آن را به درستی بشناسیم و رفیق و همدم ما در زندگی باشد.

وی افزود: باید علما آن را در مساجد تفسیر کنند و مساجد ما حرکت به سمت آموزش صحیفه سجادیه را آغاز کنند، در واقع امروز ما همه چیز داریم ولی هیچ نداریم و این ناشکری به این نعمت بزرگ است.

نعیم‌آبادی گفت: سزاوار است یک میدان در شهر بابل به نام میدان صحیفه سجادیه نامگذاری و یک مرکز مستقل بنیاد صحیفه در بابل بنیانگذاری شود تا هر کتابی که در خصوص صحیفه سجادیه وجود دارد در این مرکز برای علاقه مندان و پژوهشگران مورد استفاده قرار گیرد.

امام جمعه بابل نیز اظهار کرد: کتاب صحیفه سجادیه کتاب ارزشمند زبور اهل بیت(ع) است که اخیرا با مضامین بلند و برجسته آن توجه ویژه شده است و بسیاری از اقدامات ارزشمند در این حوزه در حال انجام است.

حجت‌الاسلام حسن روحانی با اشاره به اینکه این منبع عظیم در کشور ما غریب مانده است، افزود: از اکبرزاده مسؤول یاوران نماز بابل که با بنیانگذاری این مرکز سالیان متمادی در زمینه نماز، حجاب و عفاف و اخیرا در زمینه صحیفه سجادیه اقدامات ارزنده ای ارائه کرده است تقدیر می‌کنیم.

امام جمعه بابل تصریح کرد: انتظار می‌رود جامعه روحانیت در این حوزه فعال تر عمل کنند و با آغاز نهضت صحیفه خوانی در مساجد کشور شاهد اجرا دستورات و آموزه‌های سعادتمند این کتاب در سطح جامعه باشیم.

روحانی گفت: امیدواریم با این اقدام ارزنده دانش‌آموزان، دانشجویان، طلاب و روحانیان ما بیش از گذشته با این کتاب زندگی آشنا شوند.

 مسؤول نهضت ملی صحیفه سجادیه خوانی در کشور نیز اظهار کرد: در سطح کشور ۷۲هزار مسجد داریم که اگر به هر مسجد ۲۰ کتاب صحیفه اهدا شود، باید حدود یک میلیون و ۵۰۰ جلد کتاب صحیفه تهیه و اهدا شود.

محمداکبرزاده‌روشن با اشاره به اینکه وزارت ارشاد قول مساعد برای اهدا کتاب صحیفه را به موسسه داده است، افزود: دفاتر مراجع، ائمه جمعه، خیران و مردم که متقاضی کمک به جریان سازی صحیفه سجادیه در کشور هستند می‌توانند با اهدا چند جلد از این کتاب ارزشمند به ترویج آن در جامعه کمک کنند.

مسؤول نهضت ملی صحیفه سجادیه خوانی تصریح کرد: مهم‌ترین هدف ما در مرحله نخست صحیفه سجادیه خوانی هفته‌ای یکبار در مساجد و در مرحله بعدی تفسیر این کتاب ارزشمند در مساجد است.

اکبرزاده خاطرنشان کرد: پیشنهاد ما به امامان جماعت و هیأت امنای مساجد این است که هفته‌ای یک شب، بعد از نماز جماعت مغرب و عشا به قرائت و ترجمه بخشی از دعای شریف صحیفه سجادیه بپردازند و در صورت آمادگی مردم به مدت ۱۰ دقیقه به تفسیر و شرح آن پرداخته شود.

این مسؤول با بیان اینکه در مازندران ۴ هزار مسجد داریم که نیازمند مشارکت مردمی و خیران هستیم، یادآور شد: نهضت ملی صحیفه سجادیه خوانی۵۰ درصد هزینه خرید کتاب برای مساجد را متقبل می‌شود، لذا مساجدی که تقاضای کتاب صحیفه سجادیه دارند می‌توانند تنها با پرداخت ۵۰ درصد قیمت کتابهای سفارش شده،  ظرف یک هفته کتابها را از طریق پست دریافت کنند.

اکبرزاده گفت:  شماره حساب نهضت ملی صحیفه سجادیه خوانی ۰۱۰۶۰۹۵۹۹۵۰۰۴  برای دریافت کمک‌های مردمی برای تهیه و اهدا کتاب صحیفه سجادیه به مساجد کشور است و علاقمندان می‌توانند با شماره تلفن ۰۱۱۳۲۲۰۸۳۱۱ تماس حاصل کنند.  • اکتبر 18, 2018
  • |
  • دیدگاه
  • |